Závody FPV dronů

16/ 9 2016

21. října na TUL.

"Závodní dráha má 550 metrů a vede kampusem TUL. Chceme si zároveň ověřit zájem o létání s drony mezi lidmi na univerzitě. Pokud to studenty nadchne a sešlo by se jich víc, rádi bychom odstartovali projekt studentské dronové formule," přiblížili organizátoři akce Jaroslav Kovalenko a Andrij Shynkarenko, studenti PhD studia na naší fakultě strojní.

Přijďte si zazávodit nebo jen podívat.
Žádné vstupné / vložné.
Divákům nabízíme dobrou náladu, hudbu, jídlo, pití a také možnost si vyzkoušet svoje schopnosti v ovládání kvadrokoptér.

Pro piloty máme připravenou trať o délce 550 m přímo v areálu TUL.
Registrace pilotů začíná v 10:00 hodin.
Volné lety budou probíhat od 12:00 hopdin.

V následných kvalifikačních letech Vám piloti ukážou schopnost držet pevné nervy. Nejlepší postoupí do finále, kde budou bojovat o zajímavé a hodnotné ceny.
V sobotu proběhne pro piloty exkurze po městě Liberec.
Možná je rezervace ubytováni na univerzitních kolejích. Lůžko za 290 Kč, samostatný pokoj 370 Kč.
Piloti mají prioritu v rezervaci. Počet míst je omezený. #kolejroku

Požadavky pro účast v závodu:
• vlastní dron s FPV výbavou,
• maximální sila vysílače 25mW,
• poziční RGB LED světla,
• 1-4S baterie,
• 3-9 palcové vrtule.

Aktuální informace o události sledujte na stránce: