ERC grants

2/ 8 2021

Výzvy - aktuálně

 

Evropská výzkumná rada – ERC grants rozbíhá první výzvy.
V příštích letech bude v rámci 5 výzev rozděleno pro excelentní výzkumné pracovníky rekordních 2,4 mld EUR:

 

  • Synergy grants: na podporu společných synergických projektů až čtyř vedoucích výzkumníků, žádat lze od 15. července do 10. listopadu 2021; celková suma 297 milionů eur bude rozdělena mezi 33 nejúspěšnějších projektů.
  • Proof of Concept projekty: určeny výzkumníkům, kteří již řeší či řešili projekt financovaný ERC a chtějí jeho výsledek posunout blíže komerčnímu uplatnění.
  • Consolidator grants: cílem je podpořit excelentní projekty vědců, kteří úspěšně obhájili titul PhD před sedmi až dvanácti roky. Výzva bude vyhlášena 19. října 2021, uzávěrku má 17. března 2022, 776 milionů eur v ní bude rozděleno mezi 322 výzkumníků.
  • Starting grants: vyčleněno 749 milionů eur; vyhlášena 23. září 2021 s uzávěrkou 13. ledna 2022 a podpořeno bude zhruba 500 projektů.
  • Advanced grants: podpoří výzkumníky ve vrcholné fázi kariéry, kteří v uplynulých deseti letech prokázali excelentní vědecké výsledky. Celkem 555 milionů je určeno 223 úspěšným žadatelům, výzva se otevře 20. ledna a uzavře se 28. dubna 2022.

V souvislosti s tím se bude konat první ze série on-line workshopů pro žadatele o granty ERC s podtitulem JAK PŘIPRAVIT KOMPETITIVNÍ PROJEKTOVÝ NÁVRH, který organizuje Technologické centrum ve spolupráci s Univerzitou Karlovou a Expertní skupinou na podporu žadatelů ve výzvách ERC. Workshop se bude tento rok konat předběžně ve dnech 27. a 29. září (dle počtu registrovaných, resp. pozvaných účastníků) a je určen pouze těm žadatelům, kteří již intenzivně pracují na svých projektových návrzích, které hodlají podat do jedné z výzev Pracovního programu 2022.

 

Stručné informace o novém systému workshopů a podmínky účasti pro první workshop naleznete v přiloženém dokumentu a na příslušné webové stránce ZDERegistrovat se mohou zájemci do 22. srpna.

 

Pro přípravu požadovaných podkladů je k dispozici nová webová stránka Expertní skupiny na podporu žadatelů ve výzvách ERC.

Veškeré potřebné informace lze však najít v odkazech na příručky a v šablonách projektových návrhů - viz odkazy v přiloženém dokumentu.