Den otevřených dveří podpořily firmy

10/ 12 2015

Ve středu 9. prosince jsme na naší fakultě přivítali zájemce o studium.

Velký zájem o den otevřených dveří nás potěšil. Studenti, učitelé a rodiče byli seznámeni s možnostmi studia na Fakutě strojní TU v Liberci, s možnostmi výjezdů do zahraničí, s nabídkou ubytování a stravování, s uplatněním absolventů ad. Poté následovaly prohlídky laboratoří a univerzitního kampusu. Studenti měli mj. i možnost prohlédnout si poslední typ ŠKODA SUPERB KOMBI či BMW i3 - plně elektrické auto fy BENTELER AUTOMOTIVE ČR nebo zjistit rozložení teploty těla pomocí termovize.

V letošním roce podpořily den otevřených dveří naší fakulty i firmy a podniky, jejichž zástupci na stáncích prezentovali činnost firem a diskutovali se studenty. Tímto krokem aktivně deklarovali zájem o naše absolventy.

"Studium na fakutě strojní v Liberci je sice obtížné, ale absolventi jsou dobře připraveni a bez problémů najdou uplatnění", konstatoval Ing. Petr Meixner, zástupce fy BENTELER ČR, absolvent naší fakulty.

"Jsme rádi, že můžeme podpořit fakultu strojní při této akci a podpořit zájem o studium technických oborů", doplnila paní Vladimíra Hulánová Makalová, zástupkyně TOS Varnsdorf a.s.

"Jsem velmi příjemně překvapen účastí studentů ze středních škol. Poděkování patří samozřejmě i jejich profesorům, kteří studenty k účasti motivovali. Letos poprvé projevily zájem o účast i firmy, přesto, že se nejednalo o akci směřující k náboru absolventů. Tímto podpořily úsilí fakulty o zvýšení zájmu o studium technických oborů," zhodnotil akci profesor Petr Lenfeld, děkan Fakulty strojní TU v Liberci.

Děkujeme všem za návštěvu a těšíme se na další setkání se studenty u zápisu!

Děkujeme firmám za aktivní podporu!

AGC Automotive Czech a.s.
BENTELER ČR s.r.o., Chrastava
BOS Automotive Products CZ, s.r.o.
Continental Automotive,Czech Republic, s.r.o.
FOXCONN CZ, s.r.o.
ŠKODA AUTO a.s.
Magna Exteriors, s.r.o.
TOS Varnsdorf a.s.
EDAG Engineering CZ, spol. s r.o.
Aufeer Design, s.r.o.