Home Zprávy pro studenty Digitální dvojčata v rozšířené realitě

Zajímáte se o nejnovější technologický vývoj?

Věděli jste, že stále více firem si vytváří digitální dvojčata svých výrobků nebo výrobních linek a že existují také digitální dvojčata celých firem?

Kladete si otázku, co znamená digitální dvojče?

Digitální dvojče vytváří přesný virtuální model fyzického výrobního nebo měřícího automatizovaného zařízení. Na tomto virtuálním modelu lze simulovat všechny jeho funkce, komunikaci mezi jednotlivými částmi a dokáže se adaptovat na měnící se podmínky. Digitální dvojče dokáže odhalit chyby ještě předtím než se zařízení nebo celá linka uvede do provozu. Ve výrobních závodech dovede zkrátit dobu zprovoznění nových linek, jelikož se na virtuálním modelu provedou všechny důležité testy. Technologie, kterou před lety začala používat NASA, má s rozvojem internetu věcí, umělé inteligence a cloudových dat potenciál změnit takřka každý průmyslový obor.

Pokud se o tomto tématu chcete dozvědět více, přijďte na workshop a diskusi s Lukášem Kousalem ze ŠKODA AUTO, a.s.

Datum: 12. 4. 2023 v 14:00

Místo konání akce: Škoda UNI.Lab, TUL - budova G, 3 NP., vedle Děkanátu FS TUL

Registrace: bit.ly/workshopUNILAB

Připojte se na Facebooku

Pozvánka na dvě zajímavá témata disertačních... Liberecká strojárna je v TOP5 fakult... Také letos vyhlašujeme soutěž ve Studentské... Jen se trochu počasí umoudřilo a my už opět... Poslední workshop,  který se uskutečnil před... Pozvání fakulty na setkání se zástupci kateder...