Home Zprávy pro studenty Duševní pohoda

Akademická poradna a centrum podpory TUL pořádá Cyklus přednášekna téma „Duševní pohoda“.

Přednášky vede psycholožka a psychoterapeutka Mgr. et Mgr. Lucie Fenklová.

Wellbeing ve škole – přednáška pro studenty
Wellbeing, nebo-li celková či osobní pohoda, je moderní trend v současném školství. Co to vlastně Wellbeing je, co si pod tímto pojmem představit a jak osobní pohodu můžeme zavést do svého studentského života se dozvíte na přednášce z cyklu Duševní pohoda.

Wellbeing na pracovišti – přednáška pro zaměstnance
Wellbeing, nebo-li celková či osobní pohoda, je moderní trend v psychologii práce. Jeho pozitivní působení na stabilitu pracovišť a organizací je přínosem nejen pro zaměstnavatele, ale především pro zaměstnance. Co je Wellbeing, jak ho dosáhnout a co můžeme sami udělat pro to, abychom se na pracovišti cítili dobře se dozvíte na přednášce z cyklu Duševní pohoda.

Deprese jak ji poznat a jak s ní pracovatpřednáška pro studenty i zaměstnance
Deprese je závažné duševní onemocnění, které zasahuje do všech aspektů bytí postiženého jedince. Jak poznáme, kdy máme „jen“ špatnou náladu, kdy se dlouhodobě necítíme dobře a kdy už se jedná o depresi? Co dělat, když zjistíme, že jsme depresivní a už si s tím neumíme poradit sami, jak s depresí žít? Na tyto a mnohé další otázky se dozvíte odpovědi na přednášce z cyklu Duševní pohoda.

Úzkost – jak na ni? – přednáška pro studenty i zaměstnance
Úzkost je v současné době nejčastější problém řešený v terapiích po celém světě. Odborníci již otevřeně hovoří o epidemii úzkosti. Co je úzkost a jak se s ní naučit pracovat, co dělat pro její zvládnutí i jejímu předcházení se dozvíte na přednášce z cyklu Duševní pohoda.

Komunikace, vztahy a současnost – přednáška pro studenty
Navazování kvalitních vztahů, vč. přátelství je v dnešní době složitější než kdy dříve. V přednášce se dozvíme, jak navazovat nové vztahy, jak efektivně komunikovat, co dělat pro to, abychom se v této společnosti necítili nekomfortně, ale naopak se obklopili lidmi, kteří jsou „na stejné vlně“. Zajímá-li Vás toto téma, navštivte přednášku z cyklu Duševní pohoda.

N

Připojte se na Instagramu

img img img img img img