Novinky na Facebooku

Na přednášku ministra zahraničních věcí Tomáše Petříčka a následnou diskuzi Vás zve rektor TUL Miroslav Brzezina. Uskuteční sednes, od 10:40–12:10 hodin v aule budovy G (Univerzitní náměstí, Liberec).

V pátek 6. prosince se v aule TUL uskuteční od 9:00 slavnostní zasedání AS TUL k připomenutí 30. výročí Sametové revoluce. Zasedání je otevřeno jak pracovníkům TUL, tak široké veřejnosti, která je tímto srdečně zvána.

9 . díl cyklu o Karlu Krylovi má název "Karel Kryl příliš prozíravý". Poselství, které předřadil Karel Kryl před svou píseň Demokracie: „Jsem dnes stejen, pravím vám, jako kdysi, ne jin. Tiše sobě zahnívám na smetišti dějin.“ I stalo se, že mu většina z nás tenkrát nerozuměla.... (foto: vysokoškoláci v Liberci v čase konání generální stávky v listopadu 1989)

T-Fórum proběhne již zítra, ve středu 4. prosince 2019! Najděte brigádu, stáž, praxi nebo práci v jedné z desítek firem. 24. ročník Veletrhu pracovních příležitostí pro studenty za účasti zástupců firem a podniků začíná v 9:30 a program končí až v 15:00. Organizuje katedra vozidel a motorů společně s IAESTE.

Srdečně Vás zveme na koncert u příležitosti připomínky 30 let od Sametové revoluce s písněmi Karla Kryla v podání kapely Missa, díky kterým si společně připomeneme začátek cesty naší země za svobodou. Lístky si můžete objednat zde koncerty.tul.cz/?_fid=rubj Koncert se bude konat v pátek 6. prosince 2019 od 19.30 hodin v aule budovy G Technické univerzity v Liberci.

Pokud máte trvalé bydliště na území Libereckého kraje a řidičské oprávnění maximálně 3 roky, využijte bezplatných kurzů bezpečné jízdy. Více info v letáku, nebo na webu: www.kurzybezpecnejizdy.cz/cs/60-kurz-bezpecne-jizdy-pro-mlade-ridice-zdarma.html

V 8. dílu cyklu Deset týdnů s Karlem Krylem představíme Karla Kryla jako poetu a člověka milujícího humor. Nebyl jen rebel a komentátor politické reality. Byl také člověk z masa a kostí, se kterým byla legrace a krásně se s ním přemýšlelo o životě... (foto: Milan Drahoňovský)

5. 12. 2019 se na TUL bude konat akce Národní klastrové asociace. Chytré technologie mohou zjednodušit život obyvatel obcí a měst a současně zjednodušit řízení i správu různých agend v chodu českých obcí. Jejich implementace tak mohou přinést zjednodušení života obyvatel. Při výběru nevhodné technologie či nevhodné adaptaci příslušného řešení však mohou mít i efekt opačný. Konference je zaměřena na praktické technologie a témata. Odkazy na přihlášení a podrobnosti jsou k dispozici přímo v přiložené pozvánce, případně na webu kraje či na adrese www.nca.cz.

7. díl vzpomínkového cyklu o Karlu Krylovi nese název Karel Kryl rebel a kverulant. Po sametové revoluci propadli skoro všichni euforii. Karel Kryl také.... (foto: Milan Drahoňovský)

Společnost KAMAX hledá nové uchazeče – ambiciózní absolventy , kteří jsou max. 1 rok po absolvování VŠ včetně těch, kteří budou končit letos v lednu/únoru nebo květnu/červnu (nebo ti, kteří se nebojí nových výzev ) do svého International Graduate Trainee Programu. Více informací naleznete v přiloženém letáku