Novinky na Facebooku

Krátký video-pozdrav od rektora TUL pana Miroslava Brzeziny k začátku nového akademického roku. Ten tentokrát začal kvůli koronavirovým opatřením s omezeními a hlavně netradičně bez přítomnosti obvyklého počtu studentů na univerzitě.

Příkaz rektora TUL č. 12/2020 účinný od 23. září 2020 (https://www.tul.cz/uredni-deska/covid-19) Osobní přítomnost studentů na výuce je zakázána s účinností od 29. 9. 2020 do 31. 10. 2020 s výjimkou: individuální návštěvy knihovny a studoven, konzultací (max. 10 osob), zkoušení (max. 10 osob), laboratorní, experimentální nebo umělecké práce (max. 15 osob), klinické a praktické výuky a praxí. Garanti předmětů informují studenty o formě výuky jednotlivých předmětů. Student se účastní výuky, pouze pokud nemá příznaky odpovídající virovému infekčnímu onemocnění a nebyla mu nařízena karanténa. Platí povinnost nošení ochranných prostředků dýchacích cest podle opatření Ministerstva zdravotnictví ČR. Zaměstnanci i studenti jsou povinni hlásit případnou karanténu nebo pozitivní test na COVID-19 prostřednictvím formuláře: https://liane.tul.cz/covid. Rektor vyzývá k omezení pořádání zbytných akcí.

Akademický senát Technické univerzity v novém složení včera schválil předsednictvo. Místopředsedou akademické komory zaměstnanců se stal doc. Ing. Vlastimil Hotař, Ph.D., z fakulty strojní. Další zasedání AS TUL bude 13. října.

Připojujeme se k poděkování...

Promoce absolventů magisterského a bakalářského studia, kteří ukončili své studium v srpnu a v září, proběhnou v úterý 22. 9. 2020 od 9:00, 11:00 a 13:00 ve velké aule budovy G. Prosíme a upozorňujeme, že přítomnost na slavnostním aktu vyžaduje roušky. Imatrikulace studentů při nástupu do prvního ročníku v letoším roce neproběhne.

Věděli jste, že svou univerzitu můžete reprezentovat i pařením na počítači? Hledáme "ostřílené" hráče do týmu TUL na 3E: Akademické Mistrovství! Letos se budou hrát hned 3 oblíbené tituly – Hearthstone , CS:GO a League of Legends. Více info a jak se přihlásit v přiloženém příspěvku!

Zlatou medaili Českého červeného kříže za boj proti Covidu-19 převzal profesor Jaroslav Beran z naší fakulty strojní. Zařadil se tak mezi osobnosti, které se zasloužili o to, že se podařilo pandemii koronaviru na jaře zvládnout. Ocenění patří i celému jeho týmu z katedry textilních a jednoúčelových strojů. Gratulujeme! (autor fotografií: ČČK)

Gratulujeme! Mezi 31. srpnem a 3. zářím úspěšně zakončilo své studium 37 bakalářů! Těšíme se na setkání 22. září na promocích!

Od 31. srpna do 3. září probíhají na naší fakultě státní závěrečné zkoušky a obhajoby bakalářských prací. Držíme Vám palce!

Minulý týden promovali naši zahraniční studenti a ti, kteří ukončili studium letos v únoru. Všem moc gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v dalším životě!