Duben 2018

3/ 4 2018

výběr

 

Svět (a) energie
Dne 3. dubna se uskutečnila tradiční přednáška Dr. Dany Drábové za účasti středních škol. Spolupořádala naše fakulta strojní a fakulta mechatroniky.

 

Zasedání AS FS TUL
Proběhlo dne 25. dubna.

 

BSc WING / SWEEKLiberec 2018
V termínu  22. až 28. dubna v Liberci tzv. "study trip" studentů z FHS St. Gallen www.fhsg.ch. Studenti studují program, který spojuje ekonomické a technické disciplíny. V rámci svého programu se zúčastnili i vybraných odborných přednášek zástupců kateder KSA, KSR, KMT a KVM. Studenti rovněž navštívili laboratoře TUL a účastnili se exkurzí do firem Magna a DGS Druckguss Systeme s.r.o.

Prezentace KSA na téma „3D Measuring and Reverse Engineering", přednášející Ing. Radomír Mendřický, Ph.D.

Prezentace KMT na téma "Plasma coating & thin layers", přednášející Ing. Marián Ďurák.

Prezentace KSR na téma "R&D activities of Department of glass producing machines and robotics", přednášející Ing. Ondřej Matúšek.

Prezentace KVM na téma "Testing of Engines and Vehicles – presentation of the laboratory – GEARBOX DESIGN FOR AN ELECTRIC VEHICLE", přednášející Ing. Josef Břoušek.

 

Automatizace v konstrukci strojních zařízení

23. dubna a 14. května pořádala katedra textilních a jednoúčelových strojů. Programem seminářů bylo seznámení s portfoliem produktů a služeb firmy B&R s ohledem na potřeby strojních konstruktérů. Součástí byl popis vybraných aplikací a definování limitů a použitelnosti pro různé aplikace. Druhá část semináře se zabývala využitím softwaru SERVOsoft pro návrh a dimenzování pohonů. Součástí byla praktická ukázka návrhu pohonu v tomto softwaru
s cílem jeho optimálního naladění.