Listopad 2018

8/ 11 2018

výběr

 

Přednášky profesora Jeana-Benoit Le Cama
6.-8. listopadu navštívil katedru mechaniky, pružnosti a pevnosti profesor Jean-Benoit Le Cam, vedoucí laboratoře z Univerzity v Rennes z Francie a uskutečnil dvě přednášky a seminář z oblasti  chování polymerů a elastomerů.

 

XIII. Experimental fluid mechanics 2018
13.-16. listopadu pořádala katedra energetických zařízení.

 

Zasedání FS TUL
21. listopadu proběhlo zsedání AS TUL.

 

Oslavy 65. výročí založení VŠS-VŠST-TUL
23. listopadu jsme zakončili v Městském divadle v Jablonci nad Nisou divadelním představením.

 

Den otevřených dveří na TUL
24. listopadu od 9:30 hodin.

 

Veletrh v Moskvě

Zástupci fakulty M. Válková a Sergei Babak (KOM) se zúčastnili ve spolupráci se zahraničním oddělením TUL ve dnech 24. až 26. listopadu veletrhů „Výstava vzdělávání a kariéra“ a „Výstava vzdělávání v České republice“, které probíhaly v Moskvě. V rámci veletrhů byla prezentována TUL a propagace možností studia na TUL.

 

Delegace z Malajsie na FS TUL

Dne 30. listopadu fakulta přivítala delegaci z řad akademiků a PhD studentů z  Universiti Teknologi MARA z Malajsie. Návštěva z University of Technology Mara se uskutečnila na základě předchozí spolupráce. Představitelé TUL tuto univerzitu v minulosti několikrát navštívili, bylo podepsáno MoU a rovněž byla spolupořádána konference v Thajsku. Tato univerzita patří mezi prestižní technickou univerzitu a její zástupci absolvovali tour po Evropě s cílem najít potenciální partnery pro hlubší spolupráci. V rámci setkání byly vzájemně představeny univerzity a poté následovala exkurze do laboratoří mechaniky a pohonných jednotek.