Duben 2020

12/ 5 2020

výběr

 

Lékaři ARO testují naše inovace pro lepší ochranu

Lékaři libereckého oddělení ARO s úspěchem testují respirátory vzniklé z původně dýchacích masek i upravené štíty.

 

Jizerská 50 pro Technickou univerzitu v Liberci a pro první linii

Kdo si koupí startovní číslo na virtuální závod Jizerská 50, přispěje Technické univerzitě v Liberci především na produkci ochranných pomůcek pro zdravotníky a další pracovníky v první linii. To je myšlenka kampaně Padesátka pro první linii. Za dva dny se přihlásilo už přes 11.000 lidí, což na startovném činí přes půl milionu korun!

 

Přes 1.000.000 korun vynesl univerzitě virtuální závod!

Virtuální Jizerské 50 se zúčastnilo přes 20.000 závodníků. Přepočteno na startovné to činí více jak milion korun, který se organizátoři slavného závodu rozhodli celý předat Technické univerzitě v Liberci a podpořit tak především výrobu ochranných pomůcek.

 

Díky 3D tisku mohou lékaři nasadit šnorchlovací masky

Masku s adaptérem pro filtr ze 3D tiskárny používá v motolské nemocnici i bývalý olympionik Lukáš Pollert. Během dvou týdnů jsme pomohli proměnit 4,5 tisíce potápěčských masek v nejúčinnější respirátory. Díky značnému nasazení desítek dobrovolníků, jejichž 3D tiskárny pracovaly dnem i nocí.
 

Studenti závěrečných ročníků se mohou v omezeném režimu vracet na univerzitu - od 20. dubna 2020

Opatření ministerstva zdravotnictví uvolňuje dosavadní restriktivní opatření pro studenty vysokých škol. Studenti závěrečných ročníků budou moci na konzultace a zkoušky a budou mít přístup také do laboratoří. Navíc studenti všech ročníků mohou navštívit univerzitní knihovnu za účelem vrácení nebo půjčení studijní literatury.

 

Po měsíc a půl trvajícím zákazu vstoupili studenti znovu do laboratoří. Dokončují praktické testy pro své závěrečné práce. Mikroskopy znovu přibližují, přístroje odečítají naměřené hodnoty.

Od pondělí 27. dubna se mohou studenti všech ročníků vracet na vysoké školy. Rozhodla o tom vláda. Návrat je ovšem možný pouze v omezeném režimu, přímá výuka na škole stále není možná.