overlay
Home Spolupráce Střední školy

Partnerství se středními školami

Memorandum o spolupráci

Memorandum o spolupráci

V roce 2015 proběhlo v prostorách Technické univerzity v Liberci první setkání zástupců středních škol s vedením Fakulty strojní Technické univerzity v Liberci (dále jen FS TUL), jehož cílem bylo zahájit tradici pravidelných setkávání u kulatého stolu s diskusí nad vybranými tématy z oblasti vzdělávání, přípravy studentů na vysokoškolská studia, možnosti zkvalitnění výuky studentů a dalšího rozvoje spolupráce mezi středními školami a fakultou.

V roce 2022 se setkání uskutečnilo 8. září. Více informací zde.

Memorandum
Soutěž pro studenty středních škol

Soutěž pro studenty středních škol

Fakulta strojní vyhlašuje první ročník soutěže pro studenty středních a vyšších odborných škol a jejich učitele o nejlepší technický model výukového prostředku zhotovený 3D tiskem.

Cílem soutěže je podpořit výuku v oblasti technického vzdělávání, týmovou práci a tvůrčí myšlení. Formou soutěže chceme dát studentům možnost porovnat svoje znalosti a zkušenosti v ostré konkurenci středních škol.

Vyhlášení soutěže: 16. června 2023

Informace
Dny techniky pro středoškoláky

Dny techniky pro středoškoláky

Středním školám nabízíme návštěvu vývojových pracovišť a představení tvůrčí činnosti našich studentů formou dnů techniky. Máte zájem si prohlédnout stroje pro výrobu nanovláken, nejmodernější laboratoř energetických zařízeních v ČR, smíšenou realitu, autonomní e-vozítko, laboratoř biopolymerů, zkušebnu pohonných jednotek a další? Zaujala Vás naše nabídka? Domluvte se ve třídě s učitelem a napište nám! My pro Vás pošleme autobus, který Vás dopraví na libereckou strojárnu a zpět. V měsících 02-05/2023 máme ještě pár volných termínů a dopravu hradíme my!

Napište nám

Ukázka spolupráce se středními školami

Stálá spolupráce se středními školami

Stálá spolupráce se středními školami

V rámci kooperace se středními školami se zaměřujeme také na:

  • spolupráci při realizaci maturitních témat,
  • besedy a semináře pro studenty SŠ,
  • praktické ukázky technologických procesů na TUL,
  • nabídku odborných praxí v dílnách a laboratořích TUL,
  • metodickou a odbornou podporu pedagogů v oblasti technického vzdělávání.
Kontakt

Připojte se na Instagramu

img img img img img img