overlay
Home Spolupráce Střední školy

Partnerství se středními školami

Memorandum o spolupráci

Memorandum o spolupráci

V roce 2015 proběhlo v prostorách Technické univerzity v Liberci první setkání zástupců středních škol s vedením Fakulty strojní Technické univerzity v Liberci (dále jen FS TUL), jehož cílem bylo zahájit tradici pravidelných setkávání u kulatého stolu s diskusí nad vybranými tématy z oblasti vzdělávání, přípravy studentů na vysokoškolská studia, možnosti zkvalitnění výuky studentů a dalšího rozvoje spolupráce mezi středními školami a fakultou. Nejbližší setkání v roce 2024 se uskuteční v 2. čtvrtletí. O akci Vás budeme v předstihu informovat.

Memorandum
Soutěž pro studenty středních škol

Soutěž pro studenty středních škol

Fakulta strojní organizuje pro studenty středních a vyšších odborných škol i jejich učitele soutěž o nejlepší výukový model z oblasti techniky nebo přírodních věd zhotovený 3D tiskem.

Cílem soutěže je podpořit výuku v oblasti technického a přírodovědného vzdělávání, týmovou práci a tvůrčí myšlení. Formou soutěže chceme dát studentům možnost porovnat svoje znalosti a zkušenosti v ostré konkurenci středních škol. Medailonek z druhého ročníku soutěže najdete zde.

Informace
Letní školy pro středoškoláky

Letní školy pro středoškoláky

Pro studenty nižších ročníků středních odborných škol a gymnázií pořádáme v době odborných praxí a maturitních zkoušek "letní" školy. V květnu roku 2024 se zaměřujeme na strojírenské technologie a na robotiku, automatizaci a 3D technologie. Letní školy pořádáme zdarma v laboratořích naší fakulty. Účast lze po dohodě uznat jako odbornou praxi studentů na jejich středních školách. 

Dny techniky pro středoškoláky

Dny techniky pro středoškoláky

Středním školám nabízíme návštěvu vývojových pracovišť a představení tvůrčí činnosti našich studentů formou dnů techniky. Máte zájem si prohlédnout stroje pro výrobu nanovláken, nejmodernější laboratoř energetických zařízení s  tepelným čerpadlem a aerodynamickým tunelem, autonomní vozidla, laboratoř analýzy pohybu, biopolymerů, zkušebnu pohonných jednotek a další? Zaujala Vás naše nabídka? Domluvte se ve třídě s učitelem a napište nám! My pro Vás zajistíme autobus, který Vás dopraví na libereckou strojárnu a zpět. V měsících 02-05/2024 máme ještě pár volných termínů a dopravu i oběd hradíme my!

Napište nám

Ukázka spolupráce se středními školami

Stálá spolupráce se středními školami

Stálá spolupráce se středními školami

V rámci kooperace se středními školami se zaměřujeme také na:

  • spolupráci při realizaci maturitních témat,
  • besedy a semináře pro studenty SŠ,
  • praktické ukázky technologických procesů na TUL,
  • nabídku odborných praxí v dílnách a laboratořích TUL,
  • metodickou a odbornou podporu pedagogů v oblasti technického vzdělávání.
Kontakt

Připojte se na Instagramu

img img img img img img